Archív značiek: vozeň

Do Bratislavy sa vrátil nákladný vozeň Viedenskej električky

Navrat Gk 202

Návrat vozňa P.O.H.É,V, Gk 202

Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy sa po viacročnej komunikácii s rakúskym partnerom podarilo dohodnúť návrat torza nákladného vozňa Viedenskej električky P.O.H.É.V. Gk 202 späť domov.

Exponát bude umiestnený v Slovenskom technickom múzeu – Múzeu dopravy na Šancovej ulici v Bratislave.

Klub priateľov, ktorý si tento rok pripomína dvadsiate výročie svojho založenia, tak po lokomotíve P.O.H.É.V. GANZ Eg 6 a vozni Ringhoffer BCDFa 1400 obohatí zbierku vozidiel aj o jedinečný nákladný vozeň.

Pokračovať v čítaní

Predĺženie lehoty na poukázanie 2 %

Zákonom o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 sa predĺžila lehota na poukázanie podielu zaplatenej dane z príjmov až do konca druhého kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie.

Pokračovať v čítaní

Aktuálne informácie k darovaniu 2 % zaplatenej dane z príjmov

V tejto neľahkej dobe budeme ešte viac potrebovať každé vaše euro. Darujte nám, prosím, vaše DVE percentá, aby sme mohli s obnovou prešporskej legendy pokračovať aj ďalej.

Do kedy ich môžete darovať a čo je potrebné splniť nájdete tu.

Ďakujeme.