Predĺženie lehoty na poukázanie 2 %

Zákonom o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 sa predĺžila lehota na poukázanie podielu zaplatenej dane z príjmov až do konca druhého kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie.

Príklad: ak vláda vyhlási obdobie pandémie za skončené napr. v júli 2020, vyhlásenie treba podať do 30. septembra 2020.

Viac informácií je dostupných aj v PDF dokumente Finančnej správy SR s názvom Korona opatrenia (Najčastejšie otázky a odpovede v oblasti dane z príjmov) alebo v článku Ako poukázať 2 % z daní.

Zároveň všetky dôležité a aktuálne informácie o ochorení COVID−19 a o opatreniach, ktoré Slovensko prijíma v boji proti nemu, nájdete na webovej stránke https://www.korona.gov.sk/.

Zdroj: slovensko.sk

V tejto neľahkej dobe budeme ešte viac potrebovať každé vaše euro. Darujte nám, prosím, vaše DVE percentá, aby sme mohli s obnovou prešporskej legendy pokračovať aj ďalej. Všetky potrebné informácie nájdete tu: Na pokračovanie obnovy legendy potrebujeme Tvoje DVE/TRI percentá

Ďakujeme.