Archív značiek: obnova

Tvoje DVE percentá nám pomôžu pokračovať v obnove Viedenskej električky

Obnova Viedenskej električky je financovaná primárne zo zdrojov získaných z dvoch percent

Zachranéné a obnovované vozidlá Viedenskej električky

Obnova Viedenskej električky lokomotívy P.O.H.É.V. GANZ Eg 6 a vozňa L.W.P. Ringhoffer BCDFa 1400 a P.O.H.É.V. Gk 202 financovaná zo zdrojov z dvoch percent.

Žiaľ aktuálna situácia s pandémiou koronavírusu COVID-19 zastavila práce na ďalšej obnove.

Budeme radi ak nám venuješ svoje 2 % alebo 3 % percentá zo zaplatenej dane z príjmu.

Zistiť viac

Do Bratislavy sa vrátil nákladný vozeň Viedenskej električky

Navrat Gk 202

Návrat vozňa P.O.H.É,V, Gk 202

Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy sa po viacročnej komunikácii s rakúskym partnerom podarilo dohodnúť návrat torza nákladného vozňa Viedenskej električky P.O.H.É.V. Gk 202 späť domov.

Exponát bude umiestnený v Slovenskom technickom múzeu – Múzeu dopravy na Šancovej ulici v Bratislave.

Klub priateľov, ktorý si tento rok pripomína dvadsiate výročie svojho založenia, tak po lokomotíve P.O.H.É.V. GANZ Eg 6 a vozni Ringhoffer BCDFa 1400 obohatí zbierku vozidiel aj o jedinečný nákladný vozeň.

Pokračovať v čítaní