Archív značiek: obnova

Potrebujeme Tvoju pomoc! Venuj nám svoje DVE percentá

Podieľaj sa aj Ty na obnove legendárneho klenotu starého Prešporka.

Všetky peniaze idú na obnovu Viedenskej električky, ktorá v roku 2024 oslávi 110. výročie začatia svojej premávky.

Budeme radi ak nám venuješ svoje 2 % alebo 3 % percentá zo zaplatenej dane z príjmu.

Zistiť viac

Do Bratislavy sa vrátil nákladný vozeň Viedenskej električky

Navrat Gk 202

Návrat vozňa P.O.H.É,V, Gk 202

Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy sa po viacročnej komunikácii s rakúskym partnerom podarilo dohodnúť návrat torza nákladného vozňa Viedenskej električky P.O.H.É.V. Gk 202 späť domov.

Exponát bude umiestnený v Slovenskom technickom múzeu – Múzeu dopravy na Šancovej ulici v Bratislave.

Klub priateľov, ktorý si tento rok pripomína dvadsiate výročie svojho založenia, tak po lokomotíve P.O.H.É.V. GANZ Eg 6 a vozni Ringhoffer BCDFa 1400 obohatí zbierku vozidiel aj o jedinečný nákladný vozeň.

Pokračovať v čítaní