Archív značiek: rendez

VIDEO: Viedenská električka v súčasnosti

Prečítajte si ako pokračuje príbeh Viedenskej električky, ktorá sa prvýkrát v dejinách nášho mesta objavila na začiatku roku 1914.

V druhej časti našej spolupráce s Národným osvetovým centrom portálom Slovakiana – portálom kultúrneho dedičstva Slovenska sme pripravili blog o tom ako vyzerá Viedenská električka dnes. Čo všetko je sme už urobili a robíme preto, aby sme túto unikátnu technickú pamiatku zachovali aj naďalej.

Pokračovať v čítaní

Rendez 2015 – 17. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel

Každý rok sa v polovici júna sústredia železniční fajnšmekri na jedno miesto. Na bratislavský Rendez v areáli MDC ŽSR, kde je na medzinárodnom podujatí prezentovaná krása historických železničných a iných dopravných prostriedkov. Tentokrát sme boli pri tom a odprezentovali zrekonštruovanú lokomotívu Viedenskej električky P.O.H.É.V. GANZ Eg 6