Archívy značky: Viedenská električka

Pokračujeme v obnove historického vozňa Ringhoffer L.W.P. BCDFa 1400

Rekonštrukcia historického vozňa Ringhoffer L.W.P. BCDFa 1400 pokračuje ďalšou fázou.
Interiér bol kompletne demontovaný a ostala len nosná konštrukcia.
Tá nesla známky výrazného poškodenia a na niektorých miestach úplne chýbala.

Z tohto dôvodu je potrebné postaviť nosnú konštrukciu úplne od základov.

Jednotlivé diely postupne vymieňame. Niektoré časti budú navrátené do stavu, v ktorom boli v roku 1913 vyrobené na základe dostupných historických a archívnych materiálov, ktoré máme k dispozícii.

Odhadované náklady na rekonštrukciu predstavujú 100 000 eur s DPH.

Prečítajte si viac a pozrite si fotogalériu z postupu rekonštrukčných prác

Viedenská električka v Technickom múzeu vo Viedni

Od 12. apríla 2018 bude vo viedenskom Technickom múzeu výstava s názvom: Medzimestské spojenia: Viedeň – Bratislava. Na príprave výstavy sa podieľal aj náš klub.  Súčasťou výstavy bude aj pôvodný vozeň, pozrite si exkluzívne video z jeho privezenia.

Viedenská električka v rámci projektu T.R.A.M.

Roman Delikát: Viedenská električka
Legendárna Viedenská električka. Spoznajte históriu spojenia medzi Prešporkom a Viedňou. Čím bola táto trať unikátna, ktoré známe osobnosti ňou cestovali a prečo je aj po sto rokoch o túto legendu stále záujem? Dozviete sa aj o záchrane a rekonštrukcii zachovanej historickej súpravy, ktorá sa nachádza na Slovensku.