Archívy značky: ringhoffer

Obnova vozňa Ringhoffer L.W.P. BCDFa 1400

Rekonštrukcia historického vozňa Ringhoffer L.W.P. BCDFa 1400 pokračuje ďalšou fázou.
Interiér bol kompletne demontovaný a ostala len nosná konštrukcia.
Tá nesie známky výrazného poškodenia a na niektorých miestach úplne chýba.
Z tohto dôvodu je potrebné postaviť nosnú konštrukciu úplne od základov.
Odhadované náklady na rekonštrukciu predstavujú 100 000 eur s DPH.

Návrat historického vozňa do Bratislavy po 81 rokoch

Po takmer päťročnom úsilí sa nám podarilo doviezť do Bratislavy po 81 rokoch naspäť vozeň legendárnej Viedenskej električky výrobený v roku 1913. Teší nás to o to viac, že v tomto prevedení sa z troch kusov zachovali len dva. Áno, ten druhý máme v Bratislave 🙂

Do Bratislavy sa vráti vozeň Viedenskej električky

muzeumVozeň bude predstavený verejnosti 18. 3. 2016 o 11.00 na Vajanského nábreží.

V piatok 18. marca Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy v organizačnej spolupráci s MČ Staré Mesto privezie do Bratislavy vozeň historickej Viedenskej električky, ktorá pred II. svetovou vojnou premávala na trase Bratislava – Viedeň.