Výstava o Viedenskej električke vo Viedni skončila

Výstava viedenského Technického múzea Medzimestské spojenia Viedeň − Bratislava venovaná (aj) Viedenskej električke skončila.

Bolo ju možné zhliadnuť od polovice apríla 2018 do polovice októbra 2019. Mali sme možnosť na nej participovať, veľké panely s vyobrazením Viedenskej električky na území Bratislavy a Viedne boli scany fotografií z našej zbierky. Rovnako ako časť vystavených exponátov: cestovné lístky, reklamné známky z otvorenia trate, cestovný pas z obdobia I. ČSR.
Bolo nám cťou priložiť „ruku k dielu“ a aspoň takýmto spôsobom reprezentovať vo Viedni túto časť bratislavskej dopravnej histórie, tým pádom aj „našu“ časť spoločnej viedensko-bratislavskej dopravnej histórie z ktorej sa v premenách času stala legenda.

Najväčším lákadlom výstavy bol pôvodný diaľkový vozeň z dráhy Viedenskej električky L.W.P. Ringhoffer BCa 1201 vyrobený v roku 1913 v Prahe, ktorý zapožičalo Železničné múzeum zo Schwechatu.

Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii mala výstava veľký úspech. Informáciu o skončení výstavy doplňujeme o fotografiu z návratu diaľkového vozňa L.W.P. Ringhoffer BCa 1201 späť do Železničného múzea vo Schwechate. Viac fotografií z presunu vozňa si môžete pozrieť tu:
https://www.facebook.com/vef.eisenbahnmuseumschwechat/posts/139105617454210

Zdroj: Eisenbahnmuseum Schwechat