Trolejbusy v Bratislave 1909 – 2019

Matej Kavacký a kol. – Trolejbusy v Bratislave 1909 – 2019

Po úspešnej knihe Autobusy v Bratislave 1927 – 2017 prinášame opäť dopravnú lahôdku venovanú podrobne zmapovanej histórii 110 rokov trolejbusovej dopravy, ktorá vznikla ešte vo vtedajšom Prešporku a s malým prerušením funguje až po dnešný deň.

Okrem dobových historických materiálov, z ktorých sa niektoré dostávaju z archívov prvýkrát, čitateľov poteší aj plánovaný rozvoj tohto druhu dopravy v hlavnom meste Slovenska.

V 13 kapitolách na 256 stranách sú tematický rozčlenené jednotlivé obdobia trolejbusovej dopravy. Aj v tomto prípade čo nevošlo do knihy si čitateľ zosnímaním QR kódov môže prečítať na webových stránkach.

Kniha obsahuje aj resumé v slovenskom, anglickom, nemeckom a maďarskom jazyku.

Autor publikácie, Matej Kavacký, sa dlhodobo venuje histórii bratislavskej mestskej hromadnej dopravy. Je autorom článkov o histórii tunela pod hradom, električkových a trolejbusových tratí zverejňovaných na portáli imhd.sk a úspešneho titulu Autobusy v Bratislave 1927 – 2017

Kniha je zavŕšením jeho 10-ročného bádania v slovenských a českých archívoch skladania čriepkov histórie. Autorsky sa podielali aj ďalší odborníci v oblasti dopravy Michal Dekánek, Vladimír Tóth a Daniel Chovanec

Cena knihy je 35 eur s DPH (nie sme platcami DPH)
V prípade doručenie poštou, resp. na dobierku bude účtované balné a poštovné podľa sadzobníka Slovenskej pošty.

V predaji už teraz. Objednávajte tu:

    Poštovné bude účtované podľa aktuálneho cenníka Slovenskej pošty.