Archívy značky: pressburgerbahn

Viedenská električka v rámci projektu T.R.A.M.

Roman Delikát: Viedenská električka
Legendárna Viedenská električka. Spoznajte históriu spojenia medzi Prešporkom a Viedňou. Čím bola táto trať unikátna, ktoré známe osobnosti ňou cestovali a prečo je aj po sto rokoch o túto legendu stále záujem? Dozviete sa aj o záchrane a rekonštrukcii zachovanej historickej súpravy, ktorá sa nachádza na Slovensku.

Návrat historického vozňa do Bratislavy po 81 rokoch

Po takmer päťročnom úsilí sa nám podarilo doviezť do Bratislavy po 81 rokoch naspäť vozeň legendárnej Viedenskej električky výrobený v roku 1913. Teší nás to o to viac, že v tomto prevedení sa z troch kusov zachovali len dva. Áno, ten druhý máme v Bratislave 🙂

Rendez 2015 – 17. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel

Každý rok sa v polovici júna sústredia železniční fajnšmekri na jedno miesto. Na bratislavský Rendez v areáli MDC ŽSR, kde je na medzinárodnom podujatí prezentovaná krása historických železničných a iných dopravných prostriedkov. Tentokrát sme boli pri tom a odprezentovali zrekonštruovanú lokomotívu Viedenskej električky P.O.H.É.V. GANZ Eg 6

Obnovte s nami Viedenskú električku

Aj vďaka vašim príspevkom môžeme pokračovať v obnove legendárnej Viedenskej električky. Rekonštrukcia diaľkového vlaku či už lokomotívy Ganz P.O.H.É.V. Eg 6 alebo vozňa Ringhoffer L.W.P. 1400 je finančne veľmi náročná. Obnovte spolu s nami historickú legendu.

Prečítajte si o tom ako nám môžete pomôcť.