Archívy značky: GANZ

Rendez 2015 – 17. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel

Každý rok sa v polovici júna sústredia železniční fajnšmekri na jedno miesto. Na bratislavský Rendez v areáli MDC ŽSR, kde je na medzinárodnom podujatí prezentovaná krása historických železničných a iných dopravných prostriedkov. Tentokrát sme boli pri tom a odprezentovali zrekonštruovanú lokomotívu Viedenskej električky P.O.H.É.V. GANZ Eg 6

Výstava k 100. výročiu Viedenskej električky

vystava-100-rokov-ve

PREDĹŽENÉ: Výstavu k 100. výročiu Viedenskej električky, ako aj obnovenú lokomotívu P.O.H.É.V. GANZ Eg 6.

Viac informácií nájdete na stránkach STM – Múzea dopravy

Zrekonštruovaná lokomotíva P.O.H.É.V. GANZ Eg 6 v Múzeu dopravy v Bratislave

Viac o záchrane lokomotívy GANZ Eg 6

Obnovte s nami Viedenskú električku

Aj vďaka vašim príspevkom môžeme pokračovať v obnove legendárnej Viedenskej električky. Rekonštrukcia diaľkového vlaku či už lokomotívy Ganz P.O.H.É.V. Eg 6 alebo vozňa Ringhoffer L.W.P. 1400 je finančne veľmi náročná. Obnovte spolu s nami historickú legendu.

Prečítajte si o tom ako nám môžete pomôcť.

Záchrana a obnova rušňa P.O.H.É.V. GANZ Eg 6 (2011 – 2014)

Koncom roka 2010 sme náhorou v Rakúsku objavili pôvodny rušeň legendárnej Viedenskej električky. Po prečítaní informácie, že mu hrozí zošrotovanie, ale je možný prípadný predaj sme neváhali ani sekundu a začali kroky na jeho záchranu.